Projekts - 15.11.2019

SIA “Light Guide Optics International” turpina 2.kārtas ERAF projekta īstenošanu.

SIA “Light Guide Optics International” 2018.gada novembrī ir noslēdzis līgumu ar Centrālo Finanšu un līgumu aģentūru par jauna ES līdzfinansēta projekta Nr.1.2.1.4/18/A/020 “Optisko šķiedru dzidrināšanas un apstrādes eksperimentālo tehnoloģiju izstrāde” īstenošanu, kas tiks realizēts 1.2.1.4. pasākuma “Atbalsts jaunu produktu ieviešanai ražošanā” otrās kārtas ietvaros.

Projekta ietvaros uzņēmums ir veicis virkni iepirkumu procedūru un ir iegādājies ražošanas tehnoloģiju attīstībai būtiskas ražošanas iekārtas:

 1. augstspiediena mazgāšanas kameru;
 2. optisko šķiedru pulēšanas mašīnas;
 3. industriālos mikroskopus;
 4. ražošanas darbgaldus un skapjus;
 5. gāzu padeves sistēmu;
 6. optisko šķiedru vilkšanas torņa statņus;
 7. ekstrūderu;
 8. optisko šķiedru vilkšanas torņa darbības monitoringa sistēmu;
 9. optisko šķiedru galu apstrādes lāzeru ierīci ar papildaprīkojumu dzesēšanai, gāzu nosūkšanai;
 10. stereoskopiskos mikroskopus;
 11. digitāli vadāmu swiss type lathe tipa metālapstrādes darbgaldu.

Projekta ietvaros tiks izstrādāta iekārta optisko šķiedru atvērto galu dzidrināšanai spektrāli modificējamu medicīnas instrumentu ražošanai. Projekta ietvaros ražošana tiks ieviests jauni produkti – medicīnas lāzerķirurģijas instrumenti no optiskās šķiedras ar dzidrinātiem šķiedru galiem.

Projektā tiks izveidota viena  jauna darba vieta uzņēmuma pētniecības un attīstības departamentā un turpināti pētniecības un attīstības darbi.
Projekta kopējas izmaksas ir 1 347 000 EUR, t.sk. 45% jeb 606 150 EUR plānots ka ERAF līdzfinansējums. Projekta īstenošana tiks uzsākta 2018.gadā un projektu plānots pabeigt līdz 2020.gada beigām.

projekts